Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Nawożenie FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie przeczytacie o nawożeniu pól (fertilizing) w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2021

W tym miejscu dowiecie się, jak nawozić pola (fertilizing) w Farming Simulator 22: czym nawozić pola, czy się to opłaca.

W FS22 do wyboru macie jak zwykle: nawozy sztuczne w formie płynnej i sypkiej, ale również bardziej faworyzowane nawozy naturalne, typu gnojówka (otrzymywane oczywiście z hodowli zwierząt jako darmowy produkt uboczny). Podobnie jak to miało miejsce w poprzedzeniach częściach gry, dla zmaksymalizowania plonów wymagane jest podwójne nawiezienie pól. Dla maksymalnego efektu, należy wykonać nawożenie dwa razy (każde zwiększa plony o 23%). Nie możecie jednak tego zrobić, gdy roślina nadaje się już do zbioru.

Metody nawożenia gleby

Nawozy sztuczne zapewnią szubką pracę, jednak sporo kosztują. - Farming Simulator 22: Nawożenie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Nawozy sztuczne zapewnią szubką pracę, jednak sporo kosztują.

Rozrzutnik nawozu jak i opryskiwacze zużywają nawóz, nawet gdy stoją w miejscu, a narzędzie jest uruchomione. Z tego względu nigdy nie pozwalajcie, by używany był zbyt słaby ciągnik, który ograniczałby maksymalną szybkość pracy urządzenia do nawożenia.

Dostępnych jest wiele metod nawożenia gleby i zwiększania jej produktywności:

  1. Rzodkiew oleista - zasadzona na polu rośnie w ciągu jednego miesiąca i po jej zniszczeniu, poprzez kultywację / orkę, zapewnia 1 poziom nawiezienia pola. Dobra opcja na niemal darmowe nawiezienie pola w okresie pomiędzy zbiorem a siewem.
  2. Oprysk chemiczny - forma płynna nawozu. Te same urządzenia mogą wykonywać oprysk nawozem, ale i herbicydem, jeśli zostaną nim napełnione - ten zapewni ochronę przed chwastami.
  3. Nawóz sztuczny - pojemnik na nawóz sztuczny posiada wiele siewników / sadzarek. Rozrzutniki nawozu (niektóre) mogą również rozrzucać wapno, które potrzebne jest okresowo na polach.
  4. Obornik - forma stała nawozu naturalnego produkowanego przez krowy i świnie, gdy dostarczacie im słomę.
  5. Gnojówka - forma płynna nawozu naturalnego produkowanego przez zwierzęta.
  6. Kompost - ma formę płynną. Powstaje w biogazowni (musicie być w jej posiadaniu, by móc go wytwarzać), wykorzystując kiszonkę, gnojówkę lub obornik (przy okazji generuje dochód przetwarzając jeden nawóz w drugi).

Każda z metod różni się dostępnością, ceną, szybkością nawożenia i maszynami, jakie są dostępne dla konkretnych metod nawożenia.

Zostało jeszcze 46% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie